[ Hiç kendi ölümünüzü düşündünüz mü?

Yaşanmış gerçek olayları burada paylaşabilirsiniz.

Moderatörler: Ertugrul, ucharfbesnokta

[ Hiç kendi ölümünüzü düşündünüz mü?

Mesajgönderen gulferi » 25 May 2008, 22:03

Ölüm... Yılın en sıcak yaşandığı zamanlarda bile insanı titretmeye yeten ürpertilikte bir durum.Yalnız kaldığımızda soğuk kış gecelerinde sonbaharda dökülen yaprakları hepimiz düşünmüşüzdür annemizin babamızın kardeşimizin vs. öldüğünü bu defa kendi ölümümü düşündüm. Yokluğumda yakınlarımın ne yaptığını düşündüm.

Ölümün dünyada hiç birşeyi değiştirmediğini herşeyin aynı devam ettiğini gördüm.Meğer ne kadar sıradan biriymişim.
Sonra cenazemi düşündüm namazımı kıldıran imamın "rahmetliyi nasıl bilirdiniz ?" sorusuna bazıları burun kıvırarak iyi bilirdik diyorlar.
Sonra arkadaşlarımı düşündüm güldüğümüz şakalaştığımız arkadaşlarım beni unutmuştu.Sözde beni sevenler hatta benimde sevdiğinden emin olduğum arkadaşlarım sanki bunlar değildi.

Evdede bazı değişiklikler olmuş en çok sevdiğim dolabım ayakkabılarım yerinde yok.Oysa ne kadar özenle seçip almıştım onları...
Herkes kandi halinde herhalde yoğun hayat temposundan olsa gerek yoksa bu kadar kolay mı bir kalemde silip atabilir mi insan sevdiğini?
Annem sabır ve takva misali sessizce ağlıyor.
Tıpkı iki cihan serveri Efendimizin oğlunun cenazesinde ağladığı gibi. Sahabeler efendimizin ağladığını görünce siz de mi Ya Resullullah ?demişler. Efendimiz " Kalp hüzünlenir, göz yaşarır " cevabını vermiş.
Komşular Kuran-ı Kerim okuyor artık hiç kimse ağlamıyor yokluğum farkedilmiyor bile.Herkes kendi halinde.

Posta kutuma e-mailler birikmiş beni hiç tanımadığı halde sevdiğini söyleyen internet arkadaşlarımın ölümüden haberi bile yok.
Ve uğruna herşeyimi feda ettiğim sevdiğim bile çoktan UNutmuş beni...

Hayatlarında neredeyse bir sıkıntı olduğum bunca insanı memnun etmek için gösterdiğim çabaya bakınca ölümümün arkamda bıraktığım çok sevdiğim bir çok kişi için hiçde dayanılmaz olmadığımı anladım.
Ve silkinip kendime geldim.
İyiki ölümü düşündüm şimdi yeni kararlar verdim.

Hayata değeri kadar değer vereceğim.Gideceğimiz ahirete göre sevgilerimi ayarlayacağım.
Kişi sevdiği ile beraberdir."

MEVLAM GÖRELİM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER...

ALINTI...
Rahmetinden Bir Damla Bizede Ayır YaRAB...
gulferi
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Reklam

Re: [ Hiç kendi ölümünüzü düşündünüz mü?

Mesajgönderen islam_habercisi » 26 May 2008, 17:23

emegine saglık abla
ALLAHIM günah bize yakışmadı ama sana AFFETMEK okadar yakışıyorki sen bizi AFFET YARABBİM
islam_habercisi
Özel Üye
Özel Üye

Re: [ Hiç kendi ölümünüzü düşündünüz mü?

Mesajgönderen TuAnA » 27 May 2008, 15:14

İSLAM_HABERCİSİYLE AYNI YERE TAKILMIŞIZ.ÖLÜM SADECE ÖLENEDİR GERİDE KALAN HAYATA KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR
Zindandan Dışarı Giden Tek Yol; RüYa
TuAnA
Özel Üye
Özel Üye

Mesajgönderen gulyuzlum » 27 May 2008, 16:34

artık hiç kimse ağlamıyor yokluğum farkedilmiyor bile.Herkes kendi halinde.
ACI GERÇEKLER
Yolun düşer, Medine’yi münevvereye uğrarsan  Var Yeşil Ravza’yı gör seher yeli.  Yüzüm, imkânım yok, beni sorarsan  Yakar ciğerimi, kor seher yeli..
gulyuzlum
Özel Üye
Özel Üye

Re:

Mesajgönderen beria » 28 May 2008, 08:46

BU YAZININ ÜZERİNE SANIRIM, O SLAYTI İLAVE İHTİYACI HİSSETTİM...
EMEĞİNE SAĞLIK...
basitler iftira eder,acizler şikayet eder,asiller de idare eder...
beria
Özel Üye
Özel Üye

Re:

Mesajgönderen gulferi » 28 May 2008, 09:40

BENDE ÖYLE DÜŞÜNMÜŞTÜM ZATEN. :wink:
Rahmetinden Bir Damla Bizede Ayır YaRAB...
gulferi
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Dön Sırlar Dünyası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir