Anberiyye mescidi-Sultan Abdülhamit hân-ı Sânî

Osmanlı Sultanları Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

Moderatörler: Ertugrul, ucharfbesnokta

Anberiyye mescidi-Sultan Abdülhamit hân-ı Sânî

Mesajgönderen Ertugrul » 09 Eyl 2008, 21:10

Anberiyye mescidi medine-i münevverede medine tren istasyonu karşısı(yanı)ndadır.Sultan Abdulhamit han hazretleri Hac farizası için vezirini mukaddes beldelere gönderir ve dönerken ravza-i mutahharadan bir avuç toprak getirmesini ister.Vezir hacc vazifesini tamamlayıp medineden trene biner ve Sultanın isteği aklına gelir fakat trenin hareket saati geldiği için inip yetişmesi mümkün olmadığından istasyonun karşısındaki araziden bir avuç toprak alıp istanbula döner.Sultan vezire sorar isteğini,vezirde getirdim efendim der ve elindeki bir kese toprağı uzatır.Abdulhamit Hân hazretleri toprağı koklar koklar ve vezire dönerek;vezirim bu toprağın misk-i var ama anberi yok der.Vezir efendinin toprağı aldığı yere şu an halen ibadete açık olan osmanlı mimarisi ile mescid-i Anberiyye inşa olunur.. (Radıyallahü teala anna ve anhüm)
Tende kudret nerden olsun nimet-i cân şükrüne,Bin dilim olsa yetişmez bir dilim nân şükrüne..ertugrul@islamiyasam.com
Ertugrul
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Mesajgönderen gulferi » 09 Eyl 2008, 22:13

Resim

BENDE RESMİNİ KOYMAK İSTEDİM SİZİN DEMEK İSTEDİĞİNİZ BU RESİMDEKİ MESCİD İSE..
ALLAH BİZLEREDE ORALARI GÖRMEYİ ORALARIN HAVASINI TENEFFÜS ETMEYİ NASİP ETSİN İNŞALLAH..
ALLAH RAZI OLSUN ERTUĞRUL HOCAM.
Rahmetinden Bir Damla Bizede Ayır YaRAB...
gulferi
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Mesajgönderen Ertugrul » 09 Eyl 2008, 22:33

isâbet oldu,cahilliğime verin ben beceremiyorum resim eklemeyi gerçi çabamda olmadı ama. Ayrı havası var mübarek beldedeki mübarek caminin..
Tende kudret nerden olsun nimet-i cân şükrüne,Bin dilim olsa yetişmez bir dilim nân şükrüne..ertugrul@islamiyasam.com
Ertugrul
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Re:

Mesajgönderen Med_Cezir » 09 Eyl 2008, 22:50

Ne büyük zat lar hocam maşallah.
Helalin fazlası hesap, haramın fazlası azaptır.
İletişim: destek@islamiyasam.com
Med_Cezir
İslamiYasam Genel Sorumlusu
İslamiYasam Genel Sorumlusu

Dön Osmanlı Sultanları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir