filistin'de adımlar (ölüme) gider...


Dini İçerikli Resimleri Paylaşabileceğiniz Bölüm

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

filistin'de adımlar (ölüme) gider...

Mesajgönderen sabiha » 24 Ara 2008, 14:26Resim
sabiha
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 332
Kayıt: 11 Eyl 2008, 23:00
Konum: VAN

Reklam

Mesajgönderen Ertugrul » 24 Ara 2008, 16:34

Siyonistlerin lideri Teodar Hertzel, II. Abdulhamid'e Osmanlı Devleti'nin dış borçlarını ödemek karşılığında Filistin'de kendilerine toprak verilmesini teklif etti. Sultan Abdulhamid Han siyonistlerin teklifini şiddetle geri çevirdiiği gibi, Filistin'de geniş mülkler satın aldı.
-Osmanlı Devleti'nin pek çok dış borcu vardı.dünyânın en zengini olan bir yahudiye,Ben senin nâmına İstanbul'a gidersem, pâdişah bir yatırım yapacağım düşüncesiyle beni kabûl eder, ben de ondan dış borçlarını ödemek mukâbilinde isteyen Yahudi'nin gidip Filistin'e yerleşme müsâadesini koparabilirim" dedi.
Bu esas üzerinde anlaştılar. Teodor Hertzel, bu maksatla iki defa İstanbul'a geldi ve Sultan Abdülhamid Han ile görüştü. Binneti'ce emeline muvaffak olamadı. Zirâ o büyük hükümdar:
"-Ecdâdımın kan dökerek aldığı toprakları benden para mukâbili satmamı mı bekliyorsunuz?!" diyerek bu Yahudi ideoloğunu huzurundan kovdu.
Bu hâdise üzerine Sultan Abdülhamid Hân'ı bertaraf etmedikçe emellerine muvaffak olamayacaklarını anlayan Yahudiler, o mübârek şahsiyet için dâhil ve hâriçte bir karalama kampanyası başlattılar. Harc-ı âlem olan "Kızıl Sultan" lâkâbı, Ermeniler'e mâl edilirse de aslında bir Yahudi icâdıdır. Esâsen, Rus tahrikiyle daha evvel harekete geçmiş olan Ermeniler, bu târihten itibâren propaganda ve silâh temini husûsunda Yahudilerden büyük ölçüde destek görmüşlerdir. Viyana'da imâl edilmiş olan bir saltanat arabasına saatli bir bomba yerleştirerek onun aylar sonra Yıldız Câmi-i Şerifi ile Yıldız Sarayı arasındaki kısacık mesâfede patlayabilmesinin dakik hesâbını yapan da Yahudilerdir. Ancak böylece Ermeni kıpırdanışına destek vermekle iktifâ etmeyecek olan Yahudiler, ondan daha ehemmiyetli olarak iki çâreye başvurdular:
1) Filistin'de birtakım Arapları menfaatlendirerek satın aldılar ve onlar vâsıtası ile arsa ofisleri kurdular. İsteyen herkesin yerini bedelini peşin ve kat kat fazlasıyla ödeyerek satın almaya hazır bulunduklarına dâir, ilânlar dağıttılar. Alıcılar Arap göründüğü için, buradaki hileyi kimse sezmedi. Araplar, arsalarını satmak için kuyrukta birbirleriyle kavga ediyorlardı. Arâzisini satan, gidip Beyrut'a, Mısır'a, Şam'a yerleşiyordu. Hattâ:

"-Bir aptal gelmiş, râyiç bedeli bilmiyor, fazla para ödüyor. Parası biter de benimkini alamaz" kaygısıyla birbirleriyle mücâdele ediyorlardı.
Bu durumu zamanında haber alan Sultan Abdülhamid Hân, oraya bir heyet gönderdi. Bu heyet, oynanan oyunu halka izâh etti ve bu arazilerin Yahudiler için toplandığı gerçeğini ifşâ eyledi. Diğer taraftan hakikaten arâzilerini satmak isteyenler varsa bunları Sultanın şahsi servetiyle satın almak üzere oraya gelmiş bulunduklarını beyân ederek Yahudi hareketine engel olmaya çalıştılar.

Sultan Abdülhamid Han'ın "Filistin Çiflikât-ı Şâhânesi" adıyla bilinen araziler ve çiftlikler, böylece ortaya çıktı. Lâkin, bir müddet sonra gâfil ve Yahudi güdümlü İttihatçılar, o mübârek şahsiyeti tahttan indirince, emlâkini millileştirdiler. Böyle yapmasalardı, o topraklar kaybedildiği taktirde bile şahsi mülkiyet hakkı, beyne'l-milel hukuk kâidelerine göre bâki kalacaktı.
2) Dışarıda Sultan Abdülhamid Han'ı karalama kampanyası yürütmekte olan Yahudiler, dahilde de İttihad ve Terakki Cemiyeti'ni kurup destekleyerek iktidar mevkiine getirdiler. Bu cemiyetin tamamen Yahudi usûl ve esasları dâhilinde ve onların tâlimatlarıyla hareket ettikleri şüphesiz olmakla berâber, bunu Rumeli'de dağa çıkarak Meşrûtiyet'in ilânını bir emr-i vâki hâline getirmiş bulunan hürriyet kahramanı (!) Resneli Niyâzi de hâtırâtında açıkça itirâf etmektedir. Fakat, ne hâcet! O devrin vukuâtını ferâsetle tedkik ve ittihatçılardan hâtırat yazanların söyledikleri bu gerçeği bin delil ile ispata kâfidir.

Bu kısım kısa geçmiş filistinde yaşananlar,Şu anda güneydoğu bölgelerimizde halâ el altından toprak toplama devam etmekte,acaba bu taktik bir şeyler hatırlattımı?
En son Ertugrul tarafından 24 Ara 2008, 23:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Tende kudret nerden olsun nimet-i cân şükrüne,Bin dilim olsa yetişmez bir dilim nân şükrüne..ertugrul@islamiyasam.com
Ertugrul
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
 
Mesajlar: 935
Kayıt: 12 Şub 2007, 00:00
Konum: İstanbul

Re:

Mesajgönderen melek65 » 24 Ara 2008, 17:11

...ALLAH razı olsun...

kendinden başka hiçbir şey umursamazsın,,belki senin hayatın iyiye gider ama FİLİSTİN de adımlar ölüme gider...
...hüzünle titreyen gönle ince bir ah dokunur......kalbi kırık olanın kalbine ALLAH dokunur...
melek65
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 635
Kayıt: 11 Eyl 2008, 23:00
Konum: ...eylül bakışlım...

Re:

Mesajgönderen kristal » 24 Ara 2008, 21:44

ALLAHIM SEN YARDIMCILARI OL
AMİN
Derdin sendendir, fakat görmüyorsun Dermanın sendedir, fakat bilmiyorsun Koskoca alem içine yerleştirilmiş Sen kendini hâlâ küçük bir şey sanıyorsun
kristal
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 478
Kayıt: 01 Eyl 2008, 23:00
Konum: ankara

Re:

Mesajgönderen sabiha » 25 Ara 2008, 11:08

Ne yazıkki bu dünyanın gerçeği,bu zulmü nefretle kınıyorum,bu sadece filistine mahsus bir şey değil ,dünyanın birçok yerinde müslümanlara karşı büyük bir zulüm var...(ırak,filistin,çeçenistan,afganistan v.s.)ne yazık ki ülkemdede...
kendinden başka hiçbir şey umursamazsın,,belki senin hayatın iyiye gider ama FİLİSTİN de adımlar ölüme gider...
sabiha
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 332
Kayıt: 11 Eyl 2008, 23:00
Konum: VAN

Re:

Mesajgönderen lazhuseyin » 25 Ara 2008, 12:20

ami amin amin :cry: :cry: :cry: rabbim yar ve de yardımcıları olsun amin amin :cry: :roll: :cry:
lazhuseyin
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 1256
Kayıt: 01 Eyl 2008, 23:00
Konum: istanbul küçükköyden


Dön Resimler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir