Allah (cc) 'ın Rahmeti

Hadisler Bölümümüz

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

Allah (cc) 'ın Rahmeti

Mesajgönderen inci » 19 Tem 2009, 13:21

“Ümmetler bana gösterildi. Öyle Peygamber gelir ki yanında bir ümmeti var. Başka bir peygamber gelir iki ümmeti var, hiç ümmeti olmayan Peygamber de gelir. Ardında bir cemaatle gelen Peygamberler de vardır. Bir ara kalabalık bir topluluk gördüm ve, “Keşke bu toplum benim ümmetim olsaydı” dedim. Bana, “Bunlar Mûsâ aleyhisselam’ın ümmetidir.” Denildi. Sonra bana “Bak” dediler. Baktıkça daha kalabalık gördüm ve bana: “işte bunlar senin ümmetindir.” Denildi. Aynı zamanda bunlarla beraber yetmiş bin kişi hesapsız olarak Cennet’e girecektir.” Denildi..

Amr b. El- Hazm diyor: “Resûl-i Ekrem (sav) üç gün bize yaklaşmadı. Yalnız farz namazlar kıldırır ve hemen çekilip giderdi. Dördüncü gün olunca Resûl-i Ekrem (sav)’i yakaladık ve :

- Yâ Resûlullah, niçin bizden ayrıldın? Bir şey mi oldu diye şüphelendik, dedik. Resûl-i Ekrem (sav):

“Hayırdan başka bir şey olmadı. Zira Rabbim bana ümmetimden yetmiş bin kişinin hesapsız Cennet’e gireceğini va’detti. (Bu sayı bana az geldi ve) bu üç gün içinde bu sayının artırılmasını Rabbimden istedim. Rabbimi kerem ve sahâvet (cömert) sahibi buldum. Yetmiş bin kişinin her biri için yetmiş bin kişi daha bana verdi. Ben de: Yâ Rab, benim ümmetim bu kadar çok olur mu? Diye sordum. Allahu Teâlâ: “Bedevilerle bu sayıyı tamamlarım” buyurdu.

Sonsuz Salât, sonsuz Selâm âlemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (sav) 'e olsun...
 Bizim yolumuz, incinmemek ve incitmemek yoludur!..
inci
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Reklam

Re: Allah (cc) 'ın Rahmeti

Mesajgönderen senanur65 » 20 Tem 2009, 13:03

Sonsuz Salât, sonsuz Selâm âlemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (sav) 'e olsun... Amin...

Allah razı olsun.
Sizin "O"ndan başka hiçbir Yâriniz ve Yardımcınız yoktur...

Secde/4.Ayet
senanur65
Özel Üye
Özel Üye

Re: Allah (cc) 'ın Rahmeti

Mesajgönderen melek65 » 20 Tem 2009, 18:00

Sonsuz Salât, sonsuz Selâm âlemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (sav) 'e olsun...

SANA kurban olayım...

ALLAH razı olsun...
...hüzünle titreyen gönle ince bir ah dokunur......kalbi kırık olanın kalbine ALLAH dokunur...
melek65
Özel Üye
Özel Üye

Dön Hadisler Deryası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir