BÜYÜK ŞEHİR ÇALIŞIYOR...

Biraz Olsun Neşelenmek için. Hakan Didinir eşliğinde gazete islamiyasam.com

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

BÜYÜK ŞEHİR ÇALIŞIYOR...

Mesajgönderen hakandidinir » 05 Eyl 2009, 23:54

İstanbul büyük şehir belediyesine teşekkür ederiz.
İstanbuldaki ulaşım problemine gösterdiği incelikten dolayı kendilerine hayranız. Kendilerine oyvermekle nekadar iyi bir karar verdiğimizi bu gün yaklaşık 30 derecelik sıcakta hiç bir camı olmayan ve yeterli klima tertibatına sahip olmayan avrupa standartlarındaki (Türkiyedeki hava durumu ve iklim göz önüne alınarak yapılmamış) sahunabüs hizmetinden dolayı anladım.

Arızadan kaynaklanan 25 dakikalık güneşlenmeden sonra metrobüs yoluna inerek metazori durdurduğumuz araca yine zor kullanarak bindiğimizde, araç şöförünün çok yapıcı bir yorumuyla karşılaşınca hayranlığım bir kat daha arttı.

- Kardeşim gidin şikayet edin beni niye zorla durduruyorsunuz. İlerdeki durakta insanlar bekliyor sizde arkadan gelene binin.

Tabi kendisinden önce 16 aracın aynı bahaneyle durakta durmayarak geçişinden haberdarmıydı bilinmez. Birde aklıma şu gelmişti bir sonraki duraktaki insanlar düşünülüyorda acaba bizim beklediğimiz durakta niye böyle bir hassasiyet gösterilmiyordu. Acaba oradan biz insan yerine Kelaynak sürüsü olarakmı gözüküyorduk?

Hayranlığım ve bu cansiperhane hizmetin ikinci ayağında dahada artıyordu ülkedeki sağlık sektörünün de önünün açılması muhteşem bir düşünceydi. Sorduğunuzu duyar gibiyim.

- İyi ama nasıl?

düşünün şimdi 100 ü aşkın kişinin bindiği camı çerçevesi olmayan ve havalandırma sistemi sahuna tedavisine ayarlanmış sahuna büste 20 dakikada Afbuyurun donunuza kadar terlediniz. Şimdi sıra inişte işte başlıyoruz bu terle belediyemizin bize bahşetmiş olduğu istasyonlardan geneli rüzgara birinci dereceden açık asrın şahaseri üşt geçit ve merdivenler. Tabi belediyemiz özürlüleride düşünmüş, duraklarda bekleyen vatan perver görevliler şayet tekerlekli iskemledeyseniz sizi merdivenlerde başları üzerinde taşıyorlar ( Şaka şaka tamamen halk yardımlaşmasına muhattapsınız korkmayın büyük şehir değil belki ama gönlü büyük insanımız sizleri çaresiz bırakmaz.) Nerede kalmıştık hah tamam terlemiştik ve bu asrın harikası üst geçitlerde rüzgarıda yiyip en hafif tabiriyle üst solunum yolu rahatsızlığından tutut boyun omuz bel tutulmalarından dolayı sağlık sektörümüz kendini gösterme imkanına kavuşmuş bulunuyor.

Şimdi soruyorum ben bu belediyeye niçin destek vermeyeyim onlara başta yetkililer olmak üzere bize attıkları çok amaçlı kazıktan dolayı bir kere daha huzurlarınızda teşekkürü bir borç bilir hepsini Rabbime havale ederim.

HAKAN DİDİNİR İslamiyaşam haber İstanbul.
hakandidinir
Özel Üye
Özel Üye

Reklam

Re: BÜYÜK ŞEHİR ÇALIŞIYOR...

Mesajgönderen hakandidinir » 01 Eki 2009, 19:52

Nekadar üzücü ki bu metrobüs illetinde kalp krizi geçirip ölen vatandaşımız bile olmuş bence gayet doğal bir sonuç sabah akşam binenler bilirler ızdırabı hayatını kaybeden vatandaşımıza Rabbimden rahmet dilerken bu metrobüs belasını İstanbulun başına saranları tekrar, tekrar Rabbime havale ediyorum.

(Sizki İstanbuldaki raylı sistemi en güzel şekilde yapanlardınız bu METROBÜS inadıda neden??????????? :x :x :x )
hakandidinir
Özel Üye
Özel Üye

Dön Komik Gazete

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir