ŞİMARIK YARİM


Edebi Metinlerimizi ve Denemelerimizi Paylaşalım.

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

ŞİMARIK YARİM

Mesajgönderen yazarhamituzu » 05 Ara 2009, 14:55ŞİMARIK YARİM

Fıratım, nazlım… hadi gülün oynayın yarimden selam geldi, durmasın gelsin diyor. Yok yok gülmeyin, hasretinden çaresizlikten bağrı yanmış yüreği kor ataş olmuş yanıyordur.
Belli bir derdi vardır coşun çağlayın, Kuş olup uçun yare derman olun.

Ben gelemiyorum kolum kanadım kırık, yanık yüreğimi alıp götürün, acıyan yaresine Melhem olsun.
İçim sızladı gene canım yandı. Bu gözyaşım ne sulu şeymiş akma diyorum beni dinlemiyor. Elimi süsleyen kalemim yaz diyorum bir sürü nazlanıyor bırak nazı mazı senin hiçmi yarin yok yaz be kalem ne olur bak yarden haber geldi durmasın gelsin diyor..

Neden Çiçekler hep ağlarlar? Yürekleri neden hep yanar? Kelebekler neden hep renkli kanatlarıyla göz doldurur uçarlar?. Acep kırık kanadıma koluma inatmı yaparlar?.

Bülbül sen söyle ne, olur. Sabahın seherinde neden yaremi deşersin?.yanık bağrımı görmezmisin?. Seher yeli sen de hele hep acımı esersin. Yoksa yoksa sendemi beni bilemedin, hani birlikte Sevgi ,sevda ,dost en önemlisi de vefa derdik ya. Sen bari yanık ve acı acı esme.
Bak Yârden haber geldi durmasın gelsin diyor. Oyalama ne olur bırak uçup gideyim.

Yeni doğmuş Güllerini dereyim. Bir değil beş değil on yirmi değil Otuz… olmuş Gülün koklamadan bitirme, derilmemiş bağında Üzümleri karamıdır sarımıdır?; Koynundaki beslediği gonca Gülmü Narmı yoksa ahu zaarmıdır?. Elindeki gam keder heyecanından nemleri kaynamış, tenimi yakan termidir?.

Gül bağrında beslediği harlı koru. Gönül bağımın Güllerini yakıp kavuran ataşmıdır?.
Yâri için diyarden diyare uçup giden Turnalar O… yârin bağrı yanmış tez gelsin diyor. Ne olur benide alın yanınıza size verecek bir şeyim kalmadı ama kırık kanadım kolum İsterseniz canımdan can isteyin vereyim.

Sevgim sevdam göçüm Hak’adır. Tut elimi göç edelim ,acılar dinsin, bırak derman bulsun. Gönül muradına ersin dem olsun.
Aşk şerbetinden içip uzaklardan bakanlar yakin olsun ırak kalmasın. Hadi şimar.. artık Hak yerin bulsun yalnızlık artık eel olsun.
Yazar Hamit uzun.
[color=brown]
[/color]
yazarhamituzu
Yeni Üye
Yeni Üye
 
Mesajlar: 6
Kayıt: 14 Şub 2008, 00:00
Konum: Ankara

Reklam

Dön Edebiyat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir