Yemek Yemenin 4 Altın Prensibi


Sagliklı Bir Yaşam İçin Öneriler

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

Yemek Yemenin 4 Altın Prensibi

Mesajgönderen inci » 23 Nis 2010, 21:39[align=center]Resim[/align]

ACIKTIĞINIZ ZAMAN

İnsanlar genelde kilo vermek için açlıktan mideleri birbirine yapışana kadar yemek yemezler. Sonrasında kendilerini kaybederler ve tıka basa yemek yerler... Açlık, sınırın en sonu olan fiziksel açlık düzeyine gelmeden yemek yemeniz gerekir. Hani en basit tabirle hafif açlık dediğimiz civarlarda yemek yemeniz en doğrusudur.

İHTİYACINIZ KADARI

Bu kural, gördüğünüz ve canınızın çektiği her şeyi yemenizi söylüyor. Yapılan diyetlerde en önemli hata sistemin zıttı girişimlerde bulunmaktır. Şunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız, eğer canınız yemek için bir şey çekiyorsa vücudunuzun bilgeliğine inanın, canınızın çektiği o yiyecekten alacağınız bir fayda mutlaka vardır.

BİLİNÇLİ VE YAVAŞ...

Yaptığımız en büyük hatalardan birisi çok hızlı yemek yemek. Çok acıkana kadar bekleyip çok hızlı yemek yiyorsanız emin olun sizin için hiçbir programın faydası olmayacaktır. Her lokmanın tadını çıkarın sanki yemek yediğiniz masada bir yemek yarışması var ama bu yavaş yemek yeme yarışması ve siz birinci olacaksınız.

DOYUNCA BIRAKIN

Tabağınızda her ne kadar yemek kaldı ise kalsın doyduğunuzu hissettiğiniz an yemeği bırakın. Bunun alıştırmasını yapmak da önemli, çünkü birçok insan kendi toklukları ile ilgili sinyalleri almakta zorlanıyor. Normal yemek sırasında bu konudaki farkındalığınızı geliştirebilir, doygunluk hissiyatınızı artırabilirsiniz.
 Bizim yolumuz, incinmemek ve incitmemek yoludur!..
inci
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
 
Mesajlar: 1056
Kayıt: 29 May 2008, 23:00

Reklam

Dön Sağlık ve Yaşam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir