EŞ Mİ AİLEMİ BİZİM DURUMUMUZ İÇİN BU TERCİHİ YAPMAK ŞART MI

Aklınıza Takılan Soruları Yazabileceğiniz Alanımız.

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

EŞ Mİ AİLEMİ BİZİM DURUMUMUZ İÇİN BU TERCİHİ YAPMAK ŞART MI

Mesajgönderen mina2010 » 18 Tem 2010, 16:22

Herkese hayırlı günler
Arkadaşlar eşim benden boşanmak istiyor sebebi de babası.Bizim hiçbir sorunumuz yok ailesiyle de hiçbir sorunum yok onlarda beni çok seviyor bende onları ama eşimin babasının her yere milyarlarca lira borcu var bir tane ödüyoruz yeni bir tane daha çıkıyor ve bitmek bilmiyor bu borçlar maalesef.. (Ben 3,5 yıllık evliyim bu durum 12 yıldır falan böyleymiş)Ödenmezse ya eve icra gelecek ya babası hapse girecek bu durumda annesi yıkılacak kardeşleri üzülecek diye eşim benden ayrılmak istiyor.Sen çok iyisin bir meleksin ama aileme yardım etmem lazım(ki ben ailesine yardım etmesini istiyorum anne ve babanın dinen önemini bilen bir insanım çok şükür) seninle evliliğim devam ederse onlara daha az yardımcı olurum diyor.Ev almıştık onunda borçları var bende çalışıyorum bu arada ama eşim hem evin borçları hem evliliğin sorumlulukları hem ailesi derken bunalmış ve birden ayrılmaya karar verdi tüm borçlarıyla evi de bana bıraktı böylece ailesine daha çok yardım edecekmiş.Bir tarafta yıkılacak olan 6 kişinin hayatı var bir tarafta sen ve ben senle ne kadar mutlu olsamda ailem zor durumda iken rahat olamıyorum diyerek benden boşanmak istiyor.Çünkü bu borçlar bitmez diyor.Bu yaptığına bir açıdan kızamıyorum beni başka bir kadın için bırakmıyor bu dünyanın zevkleri için bırakmıyor beni ailesini kurtarmak için bırakıyor.Benim ailem ise benim hayatımı mahvettiğini söyleyip çok üzüntü çekiyor.Babası yıllardır böyleymiş o zaman evlenip seni bu şekilde mağdur edeceğine ailesine hayatını adayıp baksaymış diyorlar benim haksız yere bırakıldığımı mağdur olduğumu dul olacağımı söylüyorlar.Eşim zaten böyle bir şey talep etmiyor ama ailem onunla barışıp kayınpederimin borçlarını ödememi istemiyor.Bir başka insanın hatalarının acısını ben çekiyorum borçlarını 3,5 yıldır bende ödedim ve ailem biz seni kayınpederinin borçlarını öde diye mi okuttuk sabahın körlerinde okullara kurslara o yüzden mi gittin yurtdışında eğitim o yüzden mi aldın seninde bir hayatın var bu nereye kadar böyle gider diyor onlara da hak veriyorum. Ben çok karıştım ve bunaldım Allah'a sığınıyorum ama çok ta üzülüyorum.Fikir ve yardımlarınızı rica ediyorum.ALLAH hepimiz için önce hayırlısını nasip etsin inşallah.Şimdiden çok teşekkürler
mina2010
Yeni Üye
Yeni Üye

Reklam

Mesajgönderen Ertugrul » 18 Tem 2010, 19:10

Hasbünallah ve Ni'mel vekil Ni'mel mevlâ ve Ni'mennasîr.
Rabbim yardımcınız olsun zor durumda kalmışsınız,Şahsi fikrim eşinizi ikna edip boşanmamanızdır.
Tende kudret nerden olsun nimet-i cân şükrüne,Bin dilim olsa yetişmez bir dilim nân şükrüne..ertugrul@islamiyasam.com
Ertugrul
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Re:

Mesajgönderen mina2010 » 18 Tem 2010, 19:36

Ertuğrul bey maalesef eşim kararını vermiş boşanmamak için kendisiyle konuştum rica ettim ama ailemi kurtarmam lazım diyor başka bişey demiyor bende senin ailen değil miyim dedim ama artık değilsin ben bitirdim dedi.Beni üzen bu kadar iyi niyetime karşılık terkedilmek hiçbir sorun yokken eşimi çok severken evliliğimin bitmesi ve annemin babamın ailemin perişan olması.Ben eşim için herşeye katlanırdım ama o benim için mücadele etmiyor beni ailesine yardım etmesine bir engel olarak bir yük olarak görüyor.Dinimizce onun yaptığı uygun mudur bilemiyorum ama anne baba hakkı çok önemli olduğu için ona tepki veremiyorum sıkıştım kaldım
mina2010
Yeni Üye
Yeni Üye

DÜŞÜNCE

Mesajgönderen Resulk » 21 Tem 2010, 12:23

Benim düşüncem bu konuda sadece Allaha dua etmen ve ondan yardım istemen, başka yapacak birşeyin yok. Ama eşiniz bence biraz yanlış düşünüyor. Elinizi sıkın biraz ne kadar kazanıyor ki sonuçta her ay 5 lira yiyorsanız sıkın elinizi 2 yiyin 3 lirayada yardım edin.boşanmak ÇÖZÜM DEĞİL.
Resulk
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: DÜŞÜNCE

Mesajgönderen omerhattab » 22 Tem 2010, 19:59

Öncelikle ALLAH (cc) yardımcınız olsun.Çok keskin bir konu yukarıya tükürsen bıyık aşağıya tükürsen sakal misali ama benimde kanaatim kesınlikle boşanmamanızdan yana.Sıkıntılar elbetteki olacak ama ALLAH (cc) sabredenlerle beraberdir...
Selametle
Onlar yol kesecek ve sen yürüyeceksin. Davan için yürüyeceksinDavasını satanlara aldırmadan yürüyeceksinGerekirse öleceksin; ölsende şehadetinle yürüyeceksinÇünku Rabbine söz verdin
omerhattab
Özel Üye
Özel Üye

Dön Soru-Cevap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir