NUR-U MUHAMMEDİ

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) hakkında bilinmesi gerekenler, hadîs-i şerifler ve onun mübârek hayâtı, ahlâkı..

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

NUR-U MUHAMMEDİ

Mesajgönderen makes » 14 Ağu 2010, 18:48

Bismillahirrahmanirrahim
Elhamdülillahillezi sallâ binefsihî alennebiyyi aleyhi ekmelüs salâtivetteslîmi. Ve ahbarenâ bi salâtil melâiketi aleyhi efdalüs salâtivetteslîmi ve emrel mü´minîne minel insi vel cinni bissalâte aleyhivetteslîmi. Vesselâtü vesselâmü alâ seyyidinâ MUHAMMEDillezî emrenâ bisselâti aleyhi vetteslîmi ve alâ âlihî ve eshâbihillezîne sallûaleyhi ve sellimû biesnâfis salâti vetteslîmi.

Hamd olsun O ALLAH'a ki kendisi Peygamberine salavat ve selamın en güzelini göndermiştir.Ve bize de meleklerin O Peygambere en faziletli salavat ve selamlarınıgötürdüklerini bildirmiştir. İnsanlara ve cinlerden mü'min olanlara OPeygambere salavat ve selam getirmeleri emeredilmiştir. Peygamberimizve Efendimiz MUHAMMED sallallahü aleyhi ve selleme'e salavat ve selam olsunki bizi salavatve selam getirmeye buyurmuştur. Ve Onun ev halkına (aline) ve ashabınasalavatın ve selamın türlü ve çeşidi olsun, sizde onlara salavat veselam getirin..

De ki: “Eğer ALLAH’ı seviyorsanız bana uyun ki, ALLAH da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü ALLAH çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”
(Al-i İmran, 3/31)

Muhakkak ALLAH, ve Melekleri Peygambere salat eder. Ey iman edenler siz de onasalât ve selamda bulunun ve ona tam bir teslimiyetle boyun eğin.
(Ahzab56)

ALLAH teala bu âyet- i kerimede, Peygamberi Hz. MUHAMMED sallallahü aleyhi ve sellemin kendi nezdinde veyüce varlıklar olan Melekler katında üstün bir makamı olduğunubildiriyor. Kendisinin Hz. MUHAMMED sallallahü aleyhi ve sellem'i övdüğünü, Meleklerin deonun için duada bulundurklannı bildiriyor ve yeryüzünde yaşayan bizinsanların da onu övmemizi emrediyor.

“Peygamber sallallahü aleyhi ve sellem şöyle buyurmaktadır: “Sizden biriniz beniannesinden-babasından, çoluk-çocuğunuzdan ve bütün insanlardan daha çoksevmedikçe iman etmiş olamaz.”
(Buhari, Sahih, İman, 2/8 )

ALLAH ve Peygamber sevgisi imandandır, belki imanın ta kendisidir.Nitekim Hz. Ömer:

-Ey ALLAH 'ın Rasûlü! Ben sizi canımdan başka herşeyden daha çok severim" dedi.

Peygamberimiz:

-Ey Ömer, canımı kudret elinde tutan ALLAH 'a yemin ederim ki, beni canından daha çok sevmedikçe olgun mü'min olamazsın, buyurdu.

Peygamberimizi dikkatle dinleyen Hz.Ömer:

-Ey ALLAH ın Resûlü, vALLAHi ben şimdi sizi canımdan da daha çok seviyorum,

deyince Peygamberimiz:

-İşte Ya Ömer, şimdi olgun mü'min oldun buyurdular.

(Aynî, Umdetü'l-Kârî,1/144.)

Selamün aleyküm
Allah celle celalühu'ın Rahmeti, Bereketi ve Selamı üzerinize olsun kardeşlerim.
Yukarıdaki ayet ve hadislerdeki önemine binaen Peygamberimiz sallallahü aleyhi ve sellem'e salavat okumak için her hafta pazartesi günleri akşam 20:00 -8- de salavat okumalarında aynı saatte buluşuyoruz.
Dünyanın neresinde olursanız olun, sizleri de bizlerle aynı gün ve aynı saatte salavat okumaya davet ediyoruz.
Saat 20:00 de başlıyor ve 15 dakika salavat okuyor ve sonunda duamızı yapıyoruz.
Evet kardeşlerim önemle sizleri de bu okumalara davet ediyor ve bu davetimize icabet edeceğinizi ümit ediyoruz.

Biz daveti yaptık Sen Şahid Ol YaRab
makes
Yeni Üye
Yeni Üye

Reklam

Dön Peygamberimiz Hz. Muhammed ( s.a.v )

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir