secde etmek insanı kanserden koruyor...


Sagliklı Bir Yaşam İçin Öneriler

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

secde etmek insanı kanserden koruyor...

Mesajgönderen GeLincik » 18 Ara 2007, 18:21Bilim adamları yeni yaptıkları bir bilimsel araştırmada, Allah’a secde etmenin insanı kanserden koruduğunu ortaya çıkardı.
Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Ulusal Işın Teknolojisi Merkezi’nde yapılan bir bilimsel araştırma, Allah’a secde etmenin insanı kanserden koruduğunu ortaya çıkardı.
Araştırmayla ayrıca secdenin hamile kadınlar için de oldukça yararlı olduğunu ve ceninin şekil bozukluğuna uğramasını engellediğini, bunun yanında yine birçok bedensel ve psikolojik hastalıklara iyi geldiği tespit edildi.

Işın Teknolojisi Merkezi Bölümü Başkanı Biyoloji profesörü Muhammed Ziyaeddin Hamid, bu çağda insanların her yönden elektromanyetik dalgalara maruz kaldığını ve bu nedenle daha fazla ışın aldığını belirterek, vücutta biriken bu yükün mutlaka dışarı atılması gerektiğini bildirdi.

Araştırma sonucu vücutta biriken elektromanyetik yükün Allah’a secde ile dışarı boşaltıldığının belirlendiğini dile getiren Mısırlı bilim adamı, bilimsel araştırmaların insan boyunun küçüldükçe elektromanyetik dalgalara uğrama oranının daha da azaldığını gösterdiğini söyledi.

Yedi azanın yerle teması enerjiyi boşaltıyor
insanın secde halindeyken elektromanyetik dalgalara daha az maruz kaldığını ve alnın yere değmesiyle vücuttaki elektromanyetik yükün dışarıya boşaltıldığını tespit ettiğini kaydeden Profesör Ziyaeddin, secde halinde olan bir insanın yedi organının yerle temas etmesinin boşaltımı hızlandırdığını ve bunun yorgunluk ve bazı hastalıklara iyi geldiğini ifade etti.
Araştırmaların elektrik yükünün vücuttan sağlıklı bir şekilde atılması için secde anında kıbleye dönmek gerektiğini gösterdiğini bildiren Profesör Ziyaeddin, Kâbe’nin yeryüzünün merkezi olduğunu ve yeryüzünün merkezine yönelmenin vücuttaki elektrik yükünü dışarı atmak için en uygun pozisyon olduğunu söyledi.

Beş vakit farz namazın vücuttaki elektrik yükünün dışarı atılması için yeterli olduğunu belirten Mısırlı bilim adamı, uyku esnasında vücutta oluşan unsurların sabah namazıyla dışarı atıldığını ve insanın güne sağlıklı ve canlı bir şekilde başladığını kaydetti.
öğle, ikindi ve akşam namazlarının günün yorgunluğunu ve stresini azalttığını ve insana psikolojik bir rahatlama sağladığını söyleyen Profesör Ziyaeddin, yatsı namazıyla gün boyu vücutta oluşan yükün geri kalanının dışarı atıldığını ve insanın rahat bir şekilde uykuya dalmasının sağlandığını belirtti.


Asım Sancaktar / Dünya Bülteni
GeLincik
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 352
Kayıt: 25 Eki 2007, 23:00
Konum: ankara

Reklam

Re: secde etmek insanı kanserden koruyor...

Mesajgönderen HARUN_2403 » 18 Ara 2007, 20:06

GELİNCİK, BİZLERİ BİLGİLENDİRDİN. TŞKKR
HARUN_2403
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
 
Mesajlar: 64
Kayıt: 07 Kas 2007, 00:00
Konum: hatay

Mesajgönderen Berzah » 18 Ara 2007, 23:20

Hangi açıdan bakılırsa bakılsın, beş vakit namaz gerçekten, dinin direği ve mü'minleri ilâhî huzura taşıyan bir mirâctır.
Kur'an, yaşantıya asılarak şeytanı savar.Duvara asılarak değil !
Berzah
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
 
Mesajlar: 1059
Kayıt: 12 Kas 2006, 00:00
Konum: Yağmurun memleketinden...

Re:

Mesajgönderen musab » 19 Ara 2007, 23:35

PAYLAŞIMIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER :D
musab
Yeni Üye
Yeni Üye
 
Mesajlar: 5
Kayıt: 15 Ara 2007, 00:00

Re:

Mesajgönderen inci » 27 Tem 2009, 12:10

Rabbim herşeyin en iyisini bilendir ve kullarına zulmetmez!!!

Dikkat edilirse bilmediğimiz birçok şey de bile bizim için çeşitli faydalar bulunmaktadır. Allah'ın yapmamızı emrettiği veya yasakladığı şeylerde mutlaka bir hikmet vardır. Şöyle ki; Yüce Allah bizim namazlarıma muhtaç değil iken bize namazı emrediyor: Namaz hem dinin direği hem de bizi Allah'a yaklaştıran ibadetlerin başı. Ayrıca tüm uzuvlarımızla yaptığımız bir ibadet olduğu için içersinde bizim için çeşitli faydalar da bulunmaktadır. Nitekim paylaşım da bunun çok güzel, açıklayıcı bir örneğidir bence.


Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamdolsun, bu değerli paylaşım için size de teşekkür ederim gelincik. Allah'ım kendine layık kul, habibine layık ümmet eylesin, ibadetlerimizi de kabul eder inşaallah. Selam ve dua ile...
 Bizim yolumuz, incinmemek ve incitmemek yoludur!..
inci
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
 
Mesajlar: 1056
Kayıt: 29 May 2008, 23:00

Re:

Mesajgönderen melek65 » 27 Tem 2009, 17:07

gelincik çok tşkler...eminim ki öyledir...
...hüzünle titreyen gönle ince bir ah dokunur......kalbi kırık olanın kalbine ALLAH dokunur...
melek65
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 635
Kayıt: 11 Eyl 2008, 23:00
Konum: ...eylül bakışlım...

Re:

Mesajgönderen ejdersair » 30 Ara 2010, 16:51

Allahu ekber!!!
ejdersair
Yeni Üye
Yeni Üye
 
Mesajlar: 2
Kayıt: 30 Ara 2010, 00:00

Re:

Mesajgönderen barissaygili » 30 Ara 2010, 22:16

Namazın bizim bilmediğimiz, bizim ilmimizin yetmediği ve asla yetemeyeceği faydalarının da olduğu şüphesiz. :) Allah razı olsun paylaşım için.
Allah'ım, sen bizi senin rızandan ayırma. (amin)
Allah'ım, sen bizi affeyle. (amin)
Allah'ım, işimizi kolaylaştır zorlaştırma ve hayırlı bir sonuca erdir. (amin)
barissaygili
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
 
Mesajlar: 52
Kayıt: 18 Eyl 2010, 23:00


Dön Sağlık ve Yaşam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir