VAN GÖLÜ CANAVARI

Osmanlı Devleti Hakkındaki Diğer Konuların Paylaşıldığı Forum

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

VAN GÖLÜ CANAVARI

Mesajgönderen Ertugrul » 07 Nis 2011, 19:56

Şimdiye kadar hep bölge turizmini canlandırmak için uydurulmuş,aslı esası olmayan bir efsane gözüyle bakılan Van Gölü Canavarı,bundan 121 yıl önce bir Osmanlı gazetesinde manşet olmuştur.
Türkiye 1993 Yılında Van Gölü'nde yaşadığı iddia edilen esrarengiz bir yaratığın görüldüğü haberleriyle çalkalanmıştı.Gördüğünü iddia edenlere göre bu mahluk,sırtında sivri çıkıntıları olan 15mt. uzunluğunda bir canavardı. (Saadet Gazetesi,Numara;1322 29Nisan1889)

Yedikıta Dergisi-Ekim2010
Tende kudret nerden olsun nimet-i cân şükrüne,Bin dilim olsa yetişmez bir dilim nân şükrüne..ertugrul@islamiyasam.com
Ertugrul
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Reklam

Mesajgönderen abu_hayat » 07 Nis 2011, 20:44

Çok ilginç yazıdan sonra biraz araştırdım. Hakikaten şaşırdım. Allah razı olsun. Osmanlı farkı mı desek? :wink:
Bir MeLeK Olmak Değil Derdim Asla! Ben ŞeYTaN Olmak İstemiyorum...
abu_hayat
İçerik Sorumlusu
İçerik Sorumlusu

Re:

Mesajgönderen inci » 07 Nis 2011, 21:20

Osmanlıyı bi bilsek neler yapacağız da bilgimiz çok zayıf kalıyor. Hep Türkiye öncesi Osmanlı dan bahsedilir, son zamanlarından yani,ve olumsuz yönleri ağır basar, doğru düzgün bir anlatım yok deneck kadar az malesef... Lafada geldi mi övünürüz" biz Osmanlı torunlarıyız" :roll: gel gör ki onlar kadar ilme meraklı değiliz, yaptığımız işin kolayına kaçarız hep...
 Bizim yolumuz, incinmemek ve incitmemek yoludur!..
inci
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Mesajgönderen abu_hayat » 07 Nis 2011, 21:48

Maalesef canım artık yanlış yetişen çocuklar övünmüyor dövünüyor! Vayy Osmanlı ya ecdat demeyin diye.. Allah ufuklarını genişletsin. Doğru olan işlere kanalize etsin..
Bir MeLeK Olmak Değil Derdim Asla! Ben ŞeYTaN Olmak İstemiyorum...
abu_hayat
İçerik Sorumlusu
İçerik Sorumlusu

Re:

Mesajgönderen inci » 09 Nis 2011, 18:45

Tüm kalbimle AMİİİN diyorum... ama önce çocukların ilk eğitmenleri olan ailelere bilgi vermek lazım sanırım :wink:
 Bizim yolumuz, incinmemek ve incitmemek yoludur!..
inci
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Re:

Mesajgönderen Berzah » 13 Nis 2011, 11:15

Hocamızın dediği cümle aklıma geldi:"Biz Osmanlı torunuz diyip duruyorsun,ecdadın çok şey başardı fakat sen ne yaptın?Bana kendi yaptıklarından haber ver!"

Gerçek bir Osmanlı torunu olmak ya da sadece Osmanlı torunu olarak kalmak..İşte bütün mesele bu! :roll:
Kur'an, yaşantıya asılarak şeytanı savar.Duvara asılarak değil !
Berzah
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Dön Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir