Sadece Kuran Bana Yeter Diyenlere, Kitabımızdan Müthiş Cevap

Yüce Kitabımız ile ilgili meâl, tefsir ve açıklamalar...

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

Sadece Kuran Bana Yeter Diyenlere, Kitabımızdan Müthiş Cevap

Mesajgönderen Med_Cezir » 13 Mar 2012, 11:59

Son günlerde, ehli sünnet yolunun dışına çıkanların, gerek cahillikleri ve gerekse işlerine gelmedikleri için Peygamber efendimizin yapmamızı buyurduğu şeyleri maalesef cahilce inkar etmektedirler. Sadece Kuran-ı Kerim bana yeter gibi bilgisizce sözler sarf etmekteler. Bu gibi kişiler ile yeterli bilginiz yok ise muhatap olmamanız en güzeli, biraz Kuran-ı Kerim bilgisi olan bir müslüman ise bu kişilere Kuran-ı Kerim den kolayca cevap verebilecektir.
Bu gibi kişiler Kuran-ı Kerim bana yeter dese de aslında Kuran-ı Kerimide bilmeyen insanlardır. Eğer Kuran-ı Kerim i bilselerdi, yada inansalardı ! aşağıdaki ayeti mutlaka okuyup iman etmiş ! olurlardı.

Ahzab suresi 36. Ayet

Ve mâ kâne li mu’minin ve lâ mu’minetin izâ kadallâhu ve resûluhu emren en yekûne lehumul hıyeretu min emrihim, ve men ya’sıllâhe ve resûlehu fe kad dalle dalâlen mubînâ(mubînen).

Hasan Basri Çantay Meali:

Allah ve peygamberi bir işe hüküm etdiği zaman gerek mü'min olan bir erkek, gerek mü'min olan bir kadın için (ona aykırı olacak) işlerinde kendilerine muhayyerlik yokdur. Kim Allaha ve Resulüne isyan ederse muhakkak ki o, apaçık bir sapıklıkla yolunu sapıtmışdır.
Helalin fazlası hesap, haramın fazlası azaptır.
İletişim: destek@islamiyasam.com
Med_Cezir
İslamiYasam Genel Sorumlusu
İslamiYasam Genel Sorumlusu

Reklam

Dön Kurân-ı Kerim Meâli

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir