VE AŞK EVLİLİĞİN ELİNDEN TUTTU....


İslam'da Aile hayatı, Ailedeki Bireylerin Sorumlulukları, Çocuk Eğitimi, Evlilik Ve Nikah, Toplum Aile İlişkisi Üzerinde Tartışabileceğimiz Forumumuz..

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

VE AŞK EVLİLİĞİN ELİNDEN TUTTU....

Mesajgönderen hakandidinir » 09 Ara 2007, 00:09Sorunsuz evlilik mi dediniz? Niye sorunsuz olmak zorunda evlilikler? Neden insanlar sırf evlilik sorunsuz olmak zorunda diye düşünmekteler?

Oysa başka her yerde sorun var. İnsan ilişkilerinin her türlüsünde sorun var. kabul edelim ki; iki insanın olduğu her yerde sorun vardır. Hele de eşler arası sorunlar ve pürüzler olmazsa olmazdır neredeyse. Bir de aşk için bir araya gelmişseniz, ister aşkın sonucunda, ister aşkı inşa etmek üzere sorunsuz ve pürüzsüz yaşamanız bir şeylerin doğal olmadığına işaret eder. Ne zaman eşinizle bir sorun yaşasanız avucunuza bakın.

Sorunların olabilirliğini kabul ederseniz Çözümlerinizde hemen elinizin altında, avucunuzun içinde.... sevildiğinizden ve sevdiğinizden şüpheye düşerseniz avucunuzu açıp parmaklarınızı sayın.

Baş parmağınıza bakın önce. Size en yakın olan parmağınız. Diğer dört parmağın hareketlerini anlamlı kılan o. Gerektiğinde her parmağın yanında hazır oluyor, yardımına koşuyor. Vazgeçebilir misiniz başparmağınızdan?

Peki ya eşinizden? Size en yakın o iken kesip atabilir misiniz onu hayatınızdan? Her halinizde hemen yanı başınızda olmuşken ve olmaya hazırken, gözden çıkarır mısınız eşinizi? Hayatınızda başka her şey onun yakınlığı ile sevimli geliyor değil mi size? Bütün akrabalarınızla ilişkilerinizi eşinizin yakınlığı anlamlı kılıyor değil mi?

Şimdi de işaret parmağınıza bakın. Güzel bir şey görseniz hemen onu uzatırsınız. Beğendiklerinizi gösterirsiniz onunla. Doğru olanı onunla işaret edersiniz.

Eşinizi de onca insan arasından parmakla gösterilir bulmuyor musunuz? İlk gördüğünüzde, ilk sevdiğinizde, yüreğiniz ilk ısındığında, kalbiniz tıpkı işaret parmağınız gibi onu göstermişti size. Şimdi nasıl yalancı çıkarırsınız kalbinizin işaretini? Nasıl güvenmezsiniz kalbinizin seçimine? Hem sonra işaret parmağınızın göstermeye değer bulduğu güzel şeyler yaşamadınız mı onunla? İşaret parmağınızın göstermeye değer bulduğu doğruları paylaşmadınız mı onunla? Şimdi kesip atacak mısınız işaret parmağınızın size gösterdiğini? Elinizin tersiyle itecek misiniz kalbinizin işaret ettiğini?

Orta parmağınıza bakın şimdi. En uzunu o parmaklarınızın arasında. Yüksekte duruyor. Hepsinden öteye uzanıyor. Vazgeçebilir misiniz orta parmağınızdan? Hepsinden uzun diye lüzumsuz görürü müsünüz onu?

Peki ya eşiniz? Bütün kadınlar yada erkekler arasında kalbinizin sırlarına aşina olacak kadar farklı değil mi o? Bütün kadınlar ve erkekler arasından sizin için özel olarak sıyrılıp gelmiş değil mi? O sizin için en yüksek konumda değil mi? Sizi başka bütün erkekler ve kadınların üzerinde tutmadı mı? Vazgeçebilir misiniz ondan şimdi? Onu herhangi bir kadın yada erkek gibi görebilir misiniz?

Şimdi de yüzük parmağınıza bakın. Parmağınızı ne zamandır çevreleyen o altın yada gümüş halkayı ilk taktığınız günü düşünün. Ne kadar heyecanlıydınız değil mi? Hayatınızın kadınını yada erkeğini bulduğunuz o günü yeniden yaşayın. Tekrar bakın eşinizin gözlerinin içine. Onu kendinize biricik yapan sırrı yeniden hissedin. Eşinizin sırf size razı olması onu sizin için biricik yapmaya değmiyor mu? Şimdi yüzük parmağınızı atabilir misiniz elinizden?

Ve son olarak serçe parmağınıza bakın. Ne kadar da incecik ve zayıf değil mi? Eşinizin kalbi gibi. Size sırlarını açmış, sizin sırlarınız paylaşmış bir kalp sizin için süslenip bezenmiş paha biçilmez bir ayine gibidir. Bakınca kendinizi gördüğünüz bu ayna, öylesine kırılgandır ki, sizden gelecek küçük bir fiske parçalayıp köreltebilir onu. Özellikle size karşı savunmasızdır ve özellikle sizden gelecek darbeler onu en hassas yerlerinden çatlatabilir. Başkası karşısında bu kadar kırılgan değildir eşiniz. Tıpkı serçe parmağınız gibi... şimdi dilerseniz vazgeçin serçe parmağınızdan. Nasılsa ince ve zayıf diye koparıp atın onu elinizden. Hiç olur mu?

Şimdi yeniden bakın ellerinize!beş parmağın beşi birden aşkı gösteriyor. Avuçlarınızın içinde hissedin aşkı şimdi. Aşk elinizin altında! Canlı, sıcak ve yakın....


ve aşk evliliğin ellerinden tuttu.senai demirci
hakandidinir
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 2639
Kayıt: 10 Oca 2007, 00:00

Reklam

Re: VE AŞK EVLİLİĞİN ELİNDEN TUTTU....

Mesajgönderen Zulal » 09 Ara 2007, 11:38

valla çok güzel yazmış ellerine sağlık,nasıl insan elsiz birşey yapamazsa,sevdiği yanında olmayıncada hiçbir şeyden zevk almaz,yazı gerçekten muhteşemdi.
Zulal
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
 
Mesajlar: 777
Kayıt: 24 Şub 2007, 00:00

Re: VE AŞK EVLİLİĞİN ELİNDEN TUTTU....

Mesajgönderen gulferi » 09 Ara 2007, 22:38

ÇOK GÜZEL Bİ YAZI YA BAYILDIM VALLA.GERCEKTENDE İNSANIN YANINDA EŞİ SEVDİĞİ OLMAYINCA :wink: HİÇBİRŞEY YAPILMIYOR O YANINDA OLDUMU SANKI CESARET VERIYOR HUZUR VERIYOR GÜVEN VERİYOR.RABBİM AYIRMASIN.PAYLAŞIMIN İÇİN SAGOLASIN HAKAN ABİ.
gulferi
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
 
Mesajlar: 2326
Kayıt: 20 Eki 2007, 23:00
Konum: GAZİANTEP

Re: VE AŞK EVLİLİĞİN ELİNDEN TUTTU....

Mesajgönderen TuAnA » 10 Ara 2007, 09:36

VE YİNE BİR SENAİ DEMİRCİ HARİKASI BU ADAMIN YAZILARINA HASTAYIM YA.PAYLAŞIMIN İÇİN SAĞOL ABİ.İNŞALLAH BİZİMDE AŞKIMIZ EVLİLİĞİN ELİNDEN TUTUCAK...
Zindandan Dışarı Giden Tek Yol; RüYa
TuAnA
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 1165
Kayıt: 06 Şub 2007, 00:00
Konum: SULTANAHMET

Re: VE AŞK EVLİLİĞİN ELİNDEN TUTTU....

Mesajgönderen beria » 10 Ara 2007, 20:48

:?
doğru söze ne denirki?
evlilik, sorumluluklar kompleksi, sorunsuz olması imkansız, bazen hayatın kaşıkla verip, kepçeyle aldığını düşünürsünüz, işte onlardan biridir evlilik... eşinizi "en" kılar, onun sevgisi çok 'şey'e katlanmayı gerektirir,o zaman anlaşılır eşin değerinin nelere kadir olduğu, ne tür zorlukların üstesinden gelerek, onun sevgisiyle olabilmeyi, o zaman anlarsınız...
eşinizle olmaya zorunluluk yoktur ama, onunla olmanın zorlukları vardır, onu sizin için özel yapan da, uğruna verdiğiniz çabalardır...
bazan ana-baba, bazan çocuk, bazan tüm özellikleri taşıyan bir dost, hiç olmadığı kadar can yoldaşı olan bu varlıkları, Rabbim hayatımızdan eksik etmesin...
beria
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 535
Kayıt: 19 Eki 2007, 23:00
Konum: konya

Re: VE AŞK EVLİLİĞİN ELİNDEN TUTTU....

Mesajgönderen hakandidinir » 10 Ara 2007, 22:16

beğeninize sevindim arkadaşlar gerçekten büyük bir lezzet alarak okuduğum gönül tellerimi okşayan bir yazısıydı Sayın Demirci'nin şahsında tüm gönül adamlarına rabbimden hayırlı uzun ömürler diliyorum...
hakandidinir
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 2639
Kayıt: 10 Oca 2007, 00:00


Dön İslam'da Aile Hayatı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir