ADANA KEBABI

Yöresel Yemek Tarifleri

Moderatörler: Ertugrul, ucharfbesnokta

ADANA KEBABI

Mesajgönderen TuAnA » 06 Kas 2007, 12:46

Resim

Malzemeler:
(500 gr) Kıyma, 1 Ortaboy Soğan, 4 Ortaboy Domates, 1 Demet Maydanoz, 1 çay kaşığı pulbiber, 1 çay kaşığı acı toz biber, 1 çay kaşığı kimyon, 8 adet uzun çarliston biber, Istenilen miktarda pide ve yassi şiş lazim olacak.

Yapılışı:
Kıymayı bir kaba koyun, Soğanı soyduktan sonra ince ince dilimleyip kıyma, toz acı biber, pulbiber, kimyon ve tuz ile beraber yoğrup 10 dakika dinlendirin.Izgarayı önceden yakarak hazırlayın.Şişleri yağladıktan sonra, kıymayı 8 veya 10 porsiyona bölüp, her birini uzunlamasına sucuk gibi şişlere dizerek ızgara edin.Yikanmis Domatesleri ve biberleri temizleyip ikiye bolun, ızgaranın kenarlarına dizin.Bir yandanda pideleride kızartın. Kebapları maydanoz ile pide içinde servis yapın.
Afiyet olsun.
Tabikide yanında Mersin şalgamı gider...
Zindandan Dışarı Giden Tek Yol; RüYa
TuAnA
Özel Üye
Özel Üye

Reklam

Adana Şalgamı

Mesajgönderen lepistesvesen » 06 Kas 2007, 17:59

canım kardeşim kızma bana ama mersinin sadece tantunisi meşhur kebabımızın hakkını yememişsin Allah razı olsun ana Nerdseyse 1000 yıllık mazisi olan ve dünyada ilk kez Adana yöresinde(ADANUS) ortaya çıkarılan şalgam nerden mersin şalgamı oluyor lütfen kıbrıs rum kesiminin baklavamıza ve lokumumuza yaptığı saygısızlığı bizler birbirimize yapmayalım Allaha emanet ol...Unutma güzel kardeşim şalgam suyu Adananındır...
Allah\ım yaşanmış ve yaşanacak olan bütün güzellikleri sevdiklerinizle paylaşmayı nasip etsin...
lepistesvesen
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Adana Şalgamı

Mesajgönderen gulferi » 06 Kas 2007, 22:16

BEN MERSINLI OLARAK ŞALGAMI MERSININ BILIYORUM.AMA ŞUAN ADANADA OTURUYORUM ŞALGAMI BURDA DUYMADIM.AMA HERNEYSE İKİSİDE TÜRK MALI DEGILMI İKİSİDE YAKIN YERLER İKİ TARAFTADA ANILABILIR.OYUZDEN ALINMAYA GEREK YOK .SELAMETLE.
gulferi
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Mesajgönderen gulferi » 06 Kas 2007, 22:17

AYRICA TUANA PAYLAŞIMIN İÇİN SAGOL.GÖRÜNÜŞÜ ÇOK GUZELL VALLA AGZIM SULANDI.TŞKR.
gulferi
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Mesajgönderen TuAnA » 07 Kas 2007, 09:50

KARDEŞİM HER YÖRE BİZİM BEN KÖTÜ Bİ MAKSATLA YAZMADIM GÜLFERİ KARDEŞİMİNDE DEDİĞİ GİBİ MERSİNİN ŞALGAMINI DUYDUM HATTA BİZDE ORDAN Bİ İKİ KERE GETİRTTİKTE ŞALGAM DEMİŞKEN MERSİNİN DE ADINI VERDİM ADANA DA VAR MI BİLMİYORUM KIRDIYSAM DA KUSURUMA BAKMA SELAMETLE
Zindandan Dışarı Giden Tek Yol; RüYa
TuAnA
Özel Üye
Özel Üye

Mesajgönderen gulyaprak » 07 Kas 2007, 11:32

Bende mersinin biliyorum ama her ikiside yakın zaten 1 saatlik yol neki mersin olsun adana olsun sonucta bizim memlektimiz..tuana süper ya ciden eti yemem ama görünüş harika hani nederler endamın yeter...
gulyaprak
İslamiYasam Genel Sorumlusu
İslamiYasam Genel Sorumlusu

Dön Yöresel Yemekler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir