ANNEM UZUN SAÇLARINI NEDEN SEVERMİŞ.


Yaşanmış gerçek olayları burada paylaşabilirsiniz.

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

ANNEM UZUN SAÇLARINI NEDEN SEVERMİŞ.

Mesajgönderen hakandidinir » 17 Kas 2007, 19:15Çocuğunu birkaç dakika önce dünyaya getirmiş olan mutlu anne, hemşireye, "Yavrumu görebilir miyim?" dedi. Bebek annesinin kollan arasına konulduğu zaman anne, ço¬cuğunun yüzünü görebilmek için üstüne Örtülmüş olan tülbenti merakla kaldırdı. Bu sırada doktor hemen arkasına döndü ve dışarı bakmaya başladı. Çünkü çocuk kulaksız olarak doğ¬muştu. Zamanla çocuğun duyma melekesine sahip olduğu an¬laşıldı. Yalnız, yüzünün görüntüsü hiç de iyi değildi. Bir gün, çocuk okuldan hüngür hüngür ağlayarak eve döndü ve ken¬disini annesinin kollan arasına attı. Küçük çocuk gözyaşları içinde annesine şöyle diyordu: "Benden büyük bir çocuk bana 'kulaksız' dedi."
Artık büyümüştü. Kulakları olmadığı halde güzel olduğu belli idi. Arkadaşları arasında da kendini sevdirmişti. Kulakları olmadığı için sınıf başkanlığına seçilememiş, fakat birer şiir, edebiyat ve müzik ödülü kazanmıştı. Annesi ona, arkadaş¬larına yakınlık göstermesini önerdiği zaman, içinden derin bir üzüntü duyuyordu.
Gencin babası bir gün aile doktoru ile bu meseleyi gö¬rüştü. Acaba bir çare bulunamaz mıydı? Doktor, kulak sağla¬nabilirse ameliyatla ona kulak takılabileceğini söylüyordu. Ama bütün mesele kulağını feda edebilecek kişiyi bulmaktaydı.
Bu kadar büyük bir fedakarlığı kim göze alabilirdi ki?
Aradan iki yıl geçti. Bir gün baba, kulaklarını verecek biri¬ni bulduğunu belirterek, artık ameliyat zamanının geldiğini söyledi. Fakat bunun kim olduğunu söyleyemeyeceğini de vur¬guladı.
Ameliyat başarıyla sona ermiş ve yepyeni bir görünüm ortaya çıkmıştı. Delikanlı zamanla okulda kendini gösterme imkanını buldu ve büyük başarılar sağladı. Eğitimini bitirdikten sonra evlenerek politikaya atıldı. Aradan yıllar geçti. Sonunda gencin, kendisi için büyük
Fedakârlıkta bulunan insanı öğrenme günü gelip çatmıştı, işin enteresan yanı, bu aynı zamanda delikanlının hayatının en üzüntülü günlerinden biriydi. Çünkü o gün delikanlı, annesinin cenazesinin başında bulunuyordu.
Babası yavaşça cansız olarak yatan annenin yanına yak¬laşarak zavallı kadının saçlarını kaldırdı. Annesinin kulaklarının olmadığını hayretler içinde gören genç gözyaşlarını tutamadı ve kendini toparladıktan sonra şunları mırıldandı:
"Oysa annem bana hep, 'uzun saçlı olmaktan çok hoşnutum' derdi."

alıntıdır...
hakandidinir
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 2639
Kayıt: 10 Oca 2007, 00:00

Reklam

Re: ANNEM UZUN SAÇLARINI NEDEN SEVERMİŞ.

Mesajgönderen beria » 17 Kas 2007, 20:09

ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar...
Rabbim razı olsun...
beria
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 535
Kayıt: 19 Eki 2007, 23:00
Konum: konya

Re: ANNEM UZUN SAÇLARINI NEDEN SEVERMİŞ.

Mesajgönderen salih » 17 Kas 2007, 20:11

Allah razı olsun hakan kardeşim cok tesirli bir paylaşım olmuş mevlam daima sizi ve sevdiklerinizi korusun.selametle
salih
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 500
Kayıt: 17 Ara 2006, 00:00

Re: ANNEM UZUN SAÇLARINI NEDEN SEVERMİŞ.

Mesajgönderen hakandidinir » 17 Kas 2007, 20:13

allah razı olsun değerli yorumlarınıza teşekkür ederim
hakandidinir
Özel Üye
Özel Üye
 
Mesajlar: 2639
Kayıt: 10 Oca 2007, 00:00


Dön Sırlar Dünyası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir