Bu rüyamın yorumunu Bulamadım Yardımcı olacak kimse varmı

Aklınıza Takılan Soruları Yazabileceğiniz Alanımız.

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

Bu rüyamın yorumunu Bulamadım Yardımcı olacak kimse varmı

Mesajgönderen birgulnam » 11 Oca 2008, 13:52

Rüyamda Sol dizim dizkapağından 5 cm kadar yukarıda bir yarık vardı. Kesikti ve kan akmıyor du. Yarığın içinden küçük ama başı olmayan balıklar çıkıyordu. Bende tutup atıyordum . Daha sonra kaçan balıklar olmaya başladı dizimden çıkan balıklar ama yine başları yok 10-12 tane küçük başsız balığı ben yakaladım o sırada eşim geldi bir tane büyük başsız bir balık çıktı dizimden eşim yakaladı onu . Bu halvet içinde iken uyandım.
birgulnam
Yeni Üye
Yeni Üye

Reklam

Re: Bu rüyamın yorumunu Bulamadım Yardımcı olacak kimse varm

Mesajgönderen birgulnam » 11 Oca 2008, 13:58

Bir önceki gün ise yani 9 ocak 2008 de Rüyamda cami avlusunda yaşlı başı fesli bir zat gördüm bana dediki kızım bana kuran okurmusun. Bende amca Sana ne okuyayım yasinmi,tabarekemi, ayetelkürsümü,surelerin ismini sayarken yarı uyandım gibi ve kendimi ayetelkürsüyü okurken buldum. Tam o sırada sabah selası bitmiş salah kelimesini duydum ve sabah ezanı okunmaya başladı.
En son birgulnam tarafından 11 Oca 2008, 22:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
birgulnam
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Bu rüyamın yorumunu Bulamadım Yardımcı olacak kimse varm

Mesajgönderen SIRR » 11 Oca 2008, 16:22

"Sizden biri sevdiği bir rüya görürse bilsin ki o Allah'tandır. Bunun için Allah'a hamd etsin ve rüyayı anlatsın. Bunun dışında hoşuna gitmeyen bir şey görürse o da şeytandandır; şerrinden Allah'a sığınsın ve kimseye anlatmasın. O rüya ona zarar vermez." (Buhari, Rüya, 3)

hayır olsun demekten başka bize birşey düşmez..Ama siz yinede rüyalarınızı her kişiye değil er kişiye anlatın ki rüyalar yorumlandığı gibi çıkarmış.
Aynı yalınlıkla ölmek isterim Kırda bir çiçek gibi, sakin, gösterişsiz....Mum yerine yıldızlar parlasın üstümde Yeryüzü uzansın altımda sessiz.......(Jose Marti)
SIRR
Özel Üye
Özel Üye

Mesajgönderen ucharfbesnokta » 14 Kas 2008, 21:33

Kardeşim rüyanı yorumlayacak değilim ama neler yapılması lazım onu anlatmaya çalışayım...

Korkulu bir rüya gören kimse, rüyanın çıkmaması için “Hüvellâhüllezî...” âyetinden başlayıp Haşir sûresi'nin sonuna
kadar okur ve bir Fâtiha, onbir ihlâs-ı şerîf okuyup Peygamberimizin ruhuna hediye ederek,

"Ya Rabbi, eğer gördüğüm şu rüya hayır ise hayrında dâim, şerse hayra tebdil eyle. Hayır ise bize, şerse düşmanlarımıza olsun” diye duâ eder.
Hayırlı bir rüyanın da çabuk çıkması için, yine 1 Fâtiha, 11 İhlâs-ı şerîf okunup, Resûlüllah Efendimize hediye edilmelidir.

(muhtasar ilmuhal S 164)
Bin tane mazeret, bir tane başarıya denk değildir… Tarih yazılırken okunmaz, yazıldıktan sonra okunur...
ucharfbesnokta
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Mesajgönderen Ertugrul » 15 Kas 2008, 08:58

İlham (günümüzdeki karşılığı rüya) ilim sebeplerinden değildir,yani çok fazla itibar edilmez.Şeytanın suretine giremediği sadece Rasülüllah efendimiz ve zamanın mürşidi kâmili iken pekte fazla rüya'ya itibar etmemek lazım gelir.Hakkımıza hayırlısı olsun diye duâ etmek îcap eder..
Tende kudret nerden olsun nimet-i cân şükrüne,Bin dilim olsa yetişmez bir dilim nân şükrüne..ertugrul@islamiyasam.com
Ertugrul
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Dön Soru-Cevap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir