Rumuzlu rüyalar

Aklınıza Takılan Soruları Yazabileceğiniz Alanımız.

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

Rumuzlu rüyalar

Mesajgönderen burakk » 10 Tem 2009, 14:04

Selamın aleyküm, Cinler ve şeytanın korku veya ümit vermek için insanlara rüya gösterdiklerini okudum.cinler ve şeytan insanlara rumuzlu rüyalar gösterebilirmi yoksa bu tür rüyalar sadece Allah tarafındanmı gönderilir ?
şimdiden teşekkür ederim,saygılarımla...
burakk
Yeni Üye
Yeni Üye

Reklam

Mesajgönderen Ertugrul » 10 Tem 2009, 19:46

şeytan insanı rüyasında rahatsız edebilir,böyle bir halde uyanılırsa Hüvallahüllezi ismi ile bilinen ayetleri ve sonunda 3 ihlası şerif okunup ''Ya Rabbi,gördüğüm rüya şer ise düşmanlarımın başına def eyle hayırsa karşıma çıkar'' diye dua edilebilir.Şeytan peygamber ve hakiki Allah dostları hariç herhangi biri suretine girebilir fakat rüya (ilmi adı ilhamdır) ilim sebeplerinden değildir yani itibar olunmaz..
Tende kudret nerden olsun nimet-i cân şükrüne,Bin dilim olsa yetişmez bir dilim nân şükrüne..ertugrul@islamiyasam.com
Ertugrul
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Re:

Mesajgönderen burakk » 12 Tem 2009, 00:11

yazdıklarınız için teşekkür ederim bunlarıda bilmek lazım...fakat öğrenmek istediğim tam olarak bu değildi.ben bazı rüyalar görüyorum bunlar rumuzlu rüyalar yani aslında bana hiç bir şey ifade etmeyen fakat gördüğüm rumuzun ( mesela bir kedi ) bunun aslında çok başka anlamlara geldiğini okudum.okuduğum anlamlar bana hayatımla, beklentilerimle ilgili bir şeyler ifade ediyor.merak ettiğim bu tip rüyaları şeytanın gösterip gösteremeyeceği.yani anlamsız bir konusu olmayan cam,kedi,dükkan,fare gibi şeyler rahmani rüyamıdır yoksa seytan da böyle rüyalar gösterebilirmi ? alakanıza teşekkür ederim...
burakk
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesajgönderen Ertugrul » 12 Tem 2009, 08:26

Şeytan her türlü canlı cansız nesne suretine girebilir,bir bulut veya bir insan.. Rüya içinde aynı şey geçerli tabiki,geleceğinizle alakalı haller rüyalarınızla şekillenmez nitekim ğaybı (geleceği) sadece Hz.Allah bilir dolayısıyla gördükleriniz sizi yanlış yönlendirmesin,Rahmani rüya kendini belli eder herhangi bir remz ve işarete ihtiyaç duyulmadan anlaşılır zaten.Fakat rüya ilim sebebi değildir yani görülen rüyalara itibar edilmez.(Rüya konusunda Yusuf a.s. mahir idi,lâkin günümüzde bu ilmi hakikaten bilen ve gerçeğe yakın yorumlayan insan yok denebilir.Ticarete dökülüp piyasalarda satılan rüya tabiri kitaplarıda bu ne kadar inandırıcı değerlendirmek lazım)
Tende kudret nerden olsun nimet-i cân şükrüne,Bin dilim olsa yetişmez bir dilim nân şükrüne..ertugrul@islamiyasam.com
Ertugrul
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Re:

Mesajgönderen burakk » 12 Tem 2009, 15:14

Teşekkür ederim,saygılar...
burakk
Yeni Üye
Yeni Üye

Dön Soru-Cevap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir