Yüce Kitabımız Kur'an'ın Şefaati

Hadisler Bölümümüz

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

Yüce Kitabımız Kur'an'ın Şefaati

Mesajgönderen inci » 02 Eki 2009, 17:42

Peygamber efendimiz demiştir ki birisi öldüğünde akrabaları cenaze işleriyle meşgul iken,son derece güzel bir kişi gelir mevtanın başının yanında durur.Kefenlendiğinde kefen ile merhumun göğsü arasına girer

Definden sonra herkes evine döner, Münker ve Nekir adlı iki özel Melek gelir,öleni kişisel mahremiyet içerisinde imanı hakkında sorgulayabilmek üzere ,göğsünde duran güzel kişiyi ayırmaya çalışır.Güzel kişi der ki.”O benim refakatim,O benim dostumdur,hiçbir şekilde Onu yalnız bırakmam.Eğer siz sorgulama için görevlendirildiyseniz,görevinizi yapınız.Onun cennete girmesini kabul ettirinceye kadar terk edemem.
Sonra ölmüş arkadaşına döner der ki, ”Ben, bazen yüksek sesle bazen de kısık sesle okuduğun Kur’anım.Endişe etme,Münker ve Nekirin sorgusundan sonra üzüntü duymayacaksın.

Sorgulama bitince güzel kişi Onun için Meleul Aladan(semadaki meleklerden)misk kokusuyla bezenmiş bir döşek hazırlar.

Allah'ın Resulu(SAV) demiştir ki:Hesap gününde ne bir Peygamber,ne de bir melek, Allahın indinde Kur’andan daha imtiyazlı bir şefaatçi olamayacaktır.

Bizim yolumuz, incinmemek ve incitmemek yoludur!..
inci
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Reklam

Re: Yüce Kitabımız Kur'an'ın Şefaati

Mesajgönderen hakandidinir » 09 Eki 2009, 11:18

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM
hakandidinir
Özel Üye
Özel Üye

Re: Yüce Kitabımız Kur'an'ın Şefaati

Mesajgönderen inci » 09 Eki 2009, 19:23

Amin abim, Rabbim bizleri Kur'an ahlakı ile ahlaklandırır inşaAllah. Ve O'nun şefaatine nail eyler. Okuyan gözlerinize sağlık. Dua ile...
 Bizim yolumuz, incinmemek ve incitmemek yoludur!..
inci
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Mesajgönderen melek_75 » 09 Eki 2009, 20:31

ALLAH razı olsun İNCİ kardeşim
melek_75
Özel Üye
Özel Üye

Dön Hadisler Deryası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir