hadisler 3....

Hadisler Bölümümüz

Moderatörler: Ertugrul, ucharfbesnokta

hadisler 3....

Mesajgönderen faziletmend » 03 Mar 2010, 23:07

82- "Ben ve Hallac aynı şey idik. Ne var ki o sır’rı açığa vurdu ben sakladım."
Şibli
83- "Nokta, tüm çizgilerin esasıdır."
Hallac-ı Mansur

84- "İyi bilin ki vallahi ey Medine ahalisi! Sizler, muhakkak kıyamet gününden 40 gün kadar önce burasını terk edeceksiniz."
Hz.Muhammed(s.a.v)

85- "Muhakkak ki kulak, göz, kalp, bunların her biri kendi fiillerinden mesul tutulacaklardır."
Hz.Muhammed(s.a.v)

86- "Rüyalar ,gecelerin akvaryumudur."
Kaynak: Bydigi Forum http://www.bydigi.net/showthread.php?p=675757
Victor Hugo

87- "Kıyamet ile ben işte şu iki parmak gibi yakın olarak ba’s olundum."
Hz.Muhammed(s.a.v)

88- "Akıl, kalbin içine aldığı hiçbir şeyi unutmamasıdır"
Hz. Hasan (r.a)

89- "Kim bir kardeşini, bir günah sebebi ile ayıplarsa, o günahı işlemedikçe o kimse ölmez."
Hz.Muhammed(s.a.v)

90- "Bir iş yapmak istediğin zaman, Allah sana o işten kurtuluş gösterinceye kadar, yahut Allah sana bir çıkış kapısı yaratıncaya kadar yavaş ve temkinli davran."
Hz.Muhammed(s.a.v)

91- "Dünyada en iyi kadın, anasından doğmayandır."
Firdevsi

92- "Cehennem kızarıncaya kadar 1000 yıl yakıldı. Sonra beyazlaşıncaya kadar yine 1000 yıl yakıldı. Sonra kararıncaya kadar 1000 yıl daha yakıldı. Şimdi o, zifiri karanlık gece gibi, kapkaranlıktır."
Hz.Muhammed(s.a.v)

93- "Dikkat edin, sizden biri kardeşinin verdiği hediyeyi reddetmesin. Eğer bir şey de bulursa, ona mukabelede bulunsun. Nefsin yed-i kudretinde olana yemin ederim ki, bana bir (koyun) kolunun ucu hediye edilse kabul ederim. Ve eğer bir kol için davet edilsem ona icabet ederim."
Hz.Muhammed(s.a.v)

94- "Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz."
Hz.Muhammed(s.a.v)

95- "Allah! Size haram ettiği şeyde şifa halketmedi"
Hz.Muhammed(s.a.v)

96- "Adem’in Allah indinde bir mevkii vardır ki, ona ibadetle erişilmez. O mevkiye erişinceye kadar, Allah ona hoşuna gitmeyen şeyleri verir."
Hz.Muhammed(s.a.v)

97- "İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun."
Hz.Muhammed(s.a.v)

98- "Zaman fırsattır, ganimettir. Kişi sıhhatini ve boş vaktini kendine ganimet bilmelidir. Bu sebeple ömrünü faydasız işlerle harcamamalıdır."
Ahmed el-haznevi (ks)

99- "Cenabı Hakk’ın kaza ve kaderinden sonra, ümmetinin ekserisinin ölümleri gözdendir."
Hz.Muhammed(s.a.v)

100- "Yüzünü güneşe çeviren insan gölge görmez."
faziletmend
Özel Üye
Özel Üye

Reklam

Dön Hadisler Deryası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir