Tırnak Sağlığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Sagliklı Bir Yaşam İçin Öneriler

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

Tırnak Sağlığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mesajgönderen dryolcu » 11 Eyl 2011, 17:20Tırnak sorunları bazen ciddi hastalıkların habercisi olabilmektedir tırnak problemleri arasında aşağıdaki başlıca sebepler gelmektedir.

Tırnak Soyulması:Tırnağın tabaka şeklinde soyulması mantar ve sedef hastalığı gibi tırnakta kalite kaybı ve görsel kirlilik oluşturan durumlarda görünür.

Mantar enfeksiyonu tırnaklarda en sık görülen enfeksiyon hastalığıdır.Mantarda tırnağın pembe rengi kaybolur,sarıya döner,tırnak yumuşar,kat kat soyulur ve kırılganlığı artar.

Tırnak Mantarı: Diğer bütün mantar hastalıkları gibi bir başkasından bulaşma sonucu alınır ve hastalık başladıktan sonra başkalarına bulaştırmaya başlanmış olur.tırnak mantarının cilt mantarından farkı mantar ilacının tırnağı geçememesi sebebiyle tedavisinin zor ve uzun sürmesidir.

Tırnak Bakımı:Tırnak güçlendiriciler tırnaklarınızın rengini bozabilir veya kırabilir. Suni tırnaklar kendi tırnaklarınızın altında reaksiyonlar oluşturabilir. Tırnak diplerindeki derileri alan maddeler aşındırıcı, alkali bazlı maddelerdir ve tırnaklarınızın etrafındaki doğal korumayı tahrip ederler.Tırnak sağlığında haricen uygulanan jelatin kapsüllerinin, kalsiyum tabletlerinin veya diğer vitamin veya protein ürünlerinin tırnakları geliştirdiği veya güçlendirdiği konusunda hiçbir bilimsel bulgu yoktur. Ancak biotin tablet kullanarak tırnak sağlığınızı koruyabilirsiniz.
dryolcu
Yeni Üye
Yeni Üye
 
Mesajlar: 5
Kayıt: 11 Eyl 2011, 17:18

Reklam

Dön Sağlık ve Yaşam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir