bir hadisiniz dikkatimi çekti cevap yazarmısınız

Sitemizle İlgili Olumlu yada Olumsuz Eleştiri ve Önerileriniz

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

Kullanıcı avatarı
necatiteknik
Yeni Üye
Yeni Üye

Re:

Mesaj gönderen necatiteknik »

SEVGİLİ sevgieylul KARDEŞİM BİR HADİSİ DUYDUĞUN ZAMAN ONUN KAYNAĞINI ARAŞTIRMAK VE ANLAMAYA ÇALIŞMAK ONU SANA NAKLEDEN KİŞİNİN OLDUĞU KADAR SENİNDE GÖREVİNDİR.BU HADİS BENİM BİLDİĞİM KADARIYLADA SAHİHTİR VE HOCAM ÇOK GÜZEL İZAH ETMİŞTİR.AYRICA BU ŞEKİLDE SORU SORMANIZ İNSANLARIN KAFASINI KARIŞTIRMAYA ZATEN YETER.BU YÜZDEN BİR HADİSİ ELEŞTİRİRKEN ÜSLUBUNUZA DİKKAT EDİNİZ ....
Kullanıcı avatarı
necatiteknik
Yeni Üye
Yeni Üye

Re:

Mesaj gönderen necatiteknik »

sevgieylul KARDEŞİM BU HADİS SAHİH BİR HADİSTİR VE İLK BAŞTA KULLANIĞINIZ GÜYA KELİMESİ BENİ GERÇEKTEN RAHATSIZ ETTİ.
BİR HADİSE OLAN ELEŞTİRİLERİNİZE LÜTFEN DİKKAT EDİNİZ.AYRICA SİZİN SORDUĞUNUZ BU SORU İNSANLARIN KAFASINI KARIŞTIRMAYA ZATEN YETER.
HOCAM HADİSİ GERÇEKTEN YETERLİ DERECEDE İZAH ETMİŞTİR VE TARTIŞMASIZ OLARAK AÇIKLAMIŞTIR.UMARIM ANLAMIŞSINIZDIR.HADSİLERE BU ŞEKİLDE YAKLAŞIR VE KENDİ DÜŞÜNCELERİNİZE GÖRE ANLAM KATMAYA ÇALIŞIRSANIZ ONLARDAN FAYDALANMANIZ İMKANSIZ DERECESİNDEDİR.
Kullanıcı avatarı
beria
Özel Üye
Özel Üye

Re:

Mesaj gönderen beria »

ERTUĞRUL HOCAM ÜZGÜNÜM...
SORUM AÇIK EDİLEBİLECEK TÜRDEN DEĞİL...
ÖZEL MESAJ DA AKTİF DEĞİL...
BEN SORUMLA MUTLU MES'UD YAŞAMAK ZORUNDAYIM SANIRIM...
EMANET EDENE, 'EMANET' OLUNUZ...
basitler iftira eder,acizler şikayet eder,asiller de idare eder...
Kullanıcı avatarı
Ertugrul
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu
İletişim:

Mesaj gönderen Ertugrul »

Peki şu taktirde cevap verememe hakkımı kullanayım..
Tende kudret nerden olsun nimet-i cân şükrüne,Bin dilim olsa yetişmez bir dilim nân şükrüne..ertugrul@islamiyasam.com
Kullanıcı avatarı
traup
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Re:

Mesaj gönderen traup »

SEVGİ EYLÜL HANIMEFENDİ YAZINIZI OKUDUM VE ARKADAŞINIZA KABUL ETTİREMEDİĞİNİZİ SÖYLÜYORSUNUZ BENDE BİR ÇOK ŞEYİ ARKADAŞLARIMA KABUL ETTİREMİYORUM ERTUĞRUL HOCAM AYET VE HADİSLER İLE BANA GÖRE NET ANLATTI PEYGAMBERİMİZE AYETLERİNİ ALLAH UTEALA İNDİRİP PEYGAMBERİMİZ BUNLARI SAHABELERİNE ANLATTIĞINDA SAHABELERİMİZ TEK ŞEY SÖYLERLERDİ DUYDUK VE İTAAT ETTİK YA RESULULLAH SANIRIM ARKADAŞINI İKNA EDEMEMEN ZAYIFLIKTAN İLERİ GELİYOR
Kullanıcı avatarı
traup
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Re:

Mesaj gönderen traup »

SEVGİ EYLÜL HANIMEFENDİ BİRDE ŞU VARKİ HADİSLERDEN BAHSEDERKEN GÜYA GİBİ KÜÇÜMSEYİCİ BİR ÜSLUP SANIRIM BİZ MUHAMMET ÜMMETİNE YAKIŞMAZ :oops:
Kullanıcı avatarı
hyry
Özel Üye
Özel Üye
İletişim:

Re:

Mesaj gönderen hyry »

SEVGİLİ SEVGİEYLÜL BENCE BU HADİSİ ARKADASINIZA AÇIKLAYABILMENİZ ZATEN MUMKUN DEGİL,ÇÜNKÜ BU HADİSİ EN BAŞTA SİZİN KAVRAYABILMENİZ GEREKİYOR Kİ ARKADASINIZA TATMIN EDİCİ BİR AÇIKLAMA YAPABILESİNİZ.BU KADAR SERT BİR GİRİŞ YAPMADAN ONCE ARASTIRMANIZ GEREKİYORDU.GERCEKTENDE SORU SORMA USLUBUNUZ HİÇ HOŞ DEGİL...!
HER HAYIRDA BİR ŞER;HER ŞERDE DE BİR HAYIR VARDIR!!!
Kullanıcı avatarı
hakandidinir
Özel Üye
Özel Üye

Mesaj gönderen hakandidinir »

Değerli kardeşlerim hancıda devrilmiş yolcuda görülüyor. Yüksek affınıza sığınarak soru sahibinide aklı selim sahibi hariç cevap muhattaplarınıda bir kardeş bir ağabey bir arkadaş olarak muhabbetle kınıyorum.

Şöyle baştan bir okuyalım bütün paylaşımları yakışmışmı bize velefki soru yanlış olsun velevki bedevilerin uslubunda kaba olsun cevap örneği Resulü zişan dan değilmidirki anlayışlı ve yumuşak olunmalıdır.

Yinede aydınlık yüreklerinizde bencileyin kanaat cehalet gölgelerinin esintisi nefs ve şeytanın tahrikleri ile birbirimizi itmiş kakmış oluyoruz. Ama buraya kadar değerli kardeşim aslolan kaynakları görmüş ve zaten inancı doğrultusunda rabbisine özür beyan etmiştir şimdi bize düşen muhabbet ve samimiyetle kucaklaşmaktır.

Tün değerli kardeşlerimi isim ayırmaksızın muhabbetle kucaklar rabbime ısmarlarım...

“Eleştirileriniz” sayfasına dön