Kısa malumatlar.

Kıssadan Hisse'ler

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

gulferi
Forum Sorumlusu
Forum Sorumlusu

Kısa malumatlar.

Mesaj gönderen gulferi »

Hazret-i Musa aleyhisselam Tur'daki duasinda der ki :

- Rabb'im, sen kullarindan ne zaman razi olursun bildir de, ben de kullarina bildireyim. Onlar da senin razi olacagin sekilde dusuncelerini duzeltsinler.

Soyle buyurur Rabb'imiz :

- Kullarim benden ne zaman razi olurlarsa, ben de onlardan o zaman razi olurum!..

.....................................................................................................................

DERTLİ BİRİ, ağlayıp inlemekteydi. Oradan geçmekte olan Şiblî, adamın halini görüp ağlayışının sebebini sordu. Adam dedi ki:

“Şeyhim! Bir sevgilim vardı. Güzelliği canıma can katıyor, ömrümü arttırıyordu. Öldü. Ben de derdinden ölüyorum. Yasıyla gözüme âlem kara görünmede.”

Şiblî dedi ki:

“Mademki gönlün bu yüzden perişan, bu yüzden kendinden geçmişsin, neden boyuna yaslanıyor, ağlayıp duruyorsun? Yeniden bir sevgili tut. Fakat bu sefer ölmeyen bir sevgiliye âşık ol da, derdiyle böyle ağlayıp inleyerek ölmeyesin!”

...........................................................................................................................................

Buhari ve Muslim'de, Aişe Validemiz'in radıyallâhu anha şöyle dediği kayıtlıdır:

"Hiçbir kadını Hatice gibi kıskanmadım."

"Resulullah'ın kadınlarından hiç kimseyi Hatice gibi kıskanmadım; ben onu görmedim; Fakat Resulullah onu çok anardı; bunun üzerine ben de ona, 'Sanki dünyada Hatice'den başka kimse yok!' dedim.”
Rahmetinden Bir Damla Bizede Ayır YaRAB...

“Kıssadan Hisse” sayfasına dön