sevgiyi düşünürken

Üyelere Ait Çeşitli Haberlerin Yer Aldığı Forumumuz

Moderatörler: Ertugrul, ucharfbesnokta

Re: sevgiyi düşünürken

Mesajgönderen Med_Cezir » 11 Ara 2011, 11:07

Kuran-ı Kerim e sahip çıkıp, ona hizmet edip, Peygamber efendimizin sünnetine sımsıkı sarılıp, şeriat kurallarına uyarsanız. Ne yapsak da bize verdiklerinin hakkını ödeyemeyeceğimiz Rabbimize, saygı ve sevgimizi elimizden geldiğince belli edip, onun rızasını kazanmak için elimizden geldiğince gayret göstermiş oluruz.

Yüzlerinizi doğuya ve batıya çevirmeniz iyilik değildir. Ama iyilik, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, Kitaba ve peygamberlere iman eden; mala olan sevgisine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, isteyip-dilenene ve kölelere (özgürlükleri için) veren; namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve ahidleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler ile zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda sabredenler(in tutum ve davranışlarıdır). İşte bunlar, doğru olanlardır ve müttaki olanlar da bunlardır. (2/177)

Kullarım sana, beni sorduğunda (söyle onlara): Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O halde (kullarım da) benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki doğru yolu bulalar. (2/186)
Helalin fazlası hesap, haramın fazlası azaptır.
İletişim: destek@islamiyasam.com
Med_Cezir
İslamiYasam Genel Sorumlusu
İslamiYasam Genel Sorumlusu

Reklam

Dön Üyelerden Duyurular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir