Kunut Duaları

Kunut Duaları Arapça

اَللَّهُمَّ اِنَّا نَسْتَعِينُكَ وَنَسْتَغْفِرُكَ وَنَسْتَهْدِيكَ وَنُؤْمِنُ بِكَ وَنَتُوبُ اِلَيْكَ وَنَتَوَكَّلُ عَلَيْكَ وَنُثْنِى عَلَيْكَ

الْخَيْرَ كُلَّهُ نَشْكُرُكَ وَلاَ نَكْفُرُكَ وَنَخْلَعُ وَنَتْرُكُ مَنْ يَفْجُرُكَ

اَللَّهُمَّ اِيَّاكَ نَعْبُدُ وَلَكَ نُسَلِّى وَنَسْجُدُ وَاِلَيْكَ نَسْعَى وَنَحْفِدُ نَرْجُو رَحْمَتَكَ وَنَخْشَى عَذَابَكَ اِنَّ

عَذَابَكَ بِالْكُفَّارِ مُلْحِقٌ

Kunut Duası Okunuşu

Kunut 1 – Allaahümme innâa nesteiynüke Ve nestegfiruke ve nestehdiyk Ve nü’minübike ve netüübü ileyk Ve netevekkelü aleyk Ve nüsnii aleykelhayra küllehüü nesküruke velâa nekfürük Ve nahleu ve netrukü men yefcürük.

Kunut 2- Allâahümme iyyâake ne’büdü ve leke nüsallii ve nescüdü ve ileyke nes’aa ve nahfidü nercüü rahmeteke ve nahsâa azâabeke inne azâabeke bilküffâari mülhik.

Kunut Dualarının Anlamı

Kunut 1 Anlamı
“Allâh’im, senden yardim, hidayet ve magfiret dileriz. Sana iman eder, sana tevbe eder, sana güvenip dayaniriz. Her hayirla zâtini senâ eder (nîmetlerine) sükrederiz. Asla seni (inkâr ile) küfretmeyiz. Sana isyan edenleri hal’ederiz ve terk ederiz.
Kunut 2 Anlamı
Allâh’im, ancak sana ibâdet eder, sadece senin için namaz kilar ve secde ederiz. Ancak sana (kulluk) için çalisir ve kosariz. Rahmetini umar, âzabindan da korkariz. Zira senin azabin kâfirlere ulasicidir.”

Kunut Duaları Dinle – Sesli

 

anahtar kelimeler: kunut dualarıkunut 2kunut duası 1kunut 1 2 , kunut duaları arapçakunut duaları türkçekunut duaları okukunut duaları seslikunut arapça yazılışıkunut arapçası

5 yorum

  1. Esselamü Aleyküm
    Kunut Dualarının Resmindeki “nercü rahmeteke ve nahşa azabek” kısmındaki “nahşa”da ‘ h ‘ harfi ha olarak yazılmış ancak bildiğim kadarı ile hı olması yani hırıltılı olarak okunması lazım.Bunu belirtmek istedim .İnşaAllah düzeltme yaparsanız iyi olur.
    Esselamü Aleyküm

Bir yanıt bırakın